Výcvik

Výsledky všech závodů , zkoušek či výstav najdete u jednotlivých fen, v sekci NAŠI PSI . 

Agility
Tento sport nás opravdu baví !Trénujeme od mala, ale samy doma ,když se poštěstí dojedem potrénovat doopravdy, asi je to nakažlivé, buď jsem přenesla své nadšení já na holky nebo oni na mě, každopádně u nás behá agility grifonek i aussik. Bonny se účastní i neofiko závodů , má nejvíc natrénováno - asi 15h pod vedením :-)

Sportovní kynologieSportovku dělám ze všech sportů nejdéle, začínala jsem s ní ve 13ti letech s mým prvním psem. Za tu spoustu let se výcvikové metody posunuly někam jinam a já jsem za to ráda :-)

Ze sportovní kynologie se věnujeme pouze poslušnosti. V té vyniká Bonny a já jsem strašně ráda, že takového psa mi osud vehnal do rukou ! Bonny je sice kliďas , ale je na ní spolehnutí a navíc nepracuje kvůli pamlskům, ale ona to dělá pro mě !!!!! Více v sekci naši psi / Bonny hell creek ranch , tam jsou veškeré výsledky ze závodů.Canisterapie

O canisterapii jsem začala přemýšlet, až když Bonny byla dospělá a viděla jsem její chování k cizím lidem. Ke všem se chovala něžně a s láskou. Přihlásila jsem jí na canisterapeutické zkoušky a Bonny do toho šla jako vždy naplno a takový byl i konečný součet bodů na zkoušce - plný počet. Jelikož je na ní radost z takové práce vidět , pustily jsme se i do praxe a tak Bonny od roku 2011 působí v Jižních Čechách jako canisterapeutický pes. Aby to Agnesce nebylo líto , že jezdí pracovat jen Bonny , splnila si canisterapeutické zkoušky i Agnes. Od roku 2015 tedy pracuji s oběma. Agnesku práce také baví , ráda se před dětma předvádí a i díky líbivému exterieru jí děti milují.

Coursing

Coursing jsem vyzkoušela s Agnes , když se vyskytla možnost nedaleko od nás. Předpokládala jsem, že by jí to mohlo bavit a ono baví ! Není to šílenec, který by před startem řval nebo se nějak přetáčel, jen napne celé tělo a čeká na vypuštění a nevidí , neslyší nic okolo. teď si plní tréninkovou kartu na licenci.

Charlotku jsem brala na coursing od mala , dělala nám doprovod ( Agnesce) a tak si samozřejmě zkusila honit střapeček také a baví jí to . Jen má malý problém - Charlotka se totiž drží u mě jako klíště, takže na startu jí přepadne touha chytit utíkající střapeček, ale jakmile se při honbě ocitne daleko ode mě, převládne touha být s paničkou a peláší zpět za mnou střapec nestřapec. Takže Charlotka běhá coursing , ale jen pro radost, jelikož běhá jen malé okruhy, aby měla paničku na dosah :-) 

Mushing a jiné

pracovat se psy ve spřežení je můj celoživotní nenaplněný sen a tak se k němu přibližuji alespoň s holkama , které zapřahám ke koloběžce, kolu, kolečkovým bruslím nebo jen k sobě : -) Nejsou to rozené tahounky s neutuchajícím zápalem, ale kratší jízdy je baví a když nezbývá moc času a nebo je potřebuji rychle uvolnit či unavit, tak se zrovna tohle báječně hodí. Navíc je to jedna z nejkrásnějších věcí - projet se s holkama terénem.